Cała prawda o koronawirusie COVID-19 i oczyszczaczach powietrza

FAKT: Nie ma żadnych badań naukowych, potwierdzających usuwanie koronawirusa COVID-19 przez oczyszczacze powietrza!

Podczas, gdy oczyszczacze powietrza AeraMax® Professional są bardzo skuteczne w usuwaniu różnych wirusów i cząsteczek zanieczyszczających powietrze w zamkniętych pomieszczeniach, ŻADEN OCZYSZCZACZ POWIETRZA NIE MOŻE BRAĆ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA ELIMINACJĘ KORONAWIRUSA COVID-19 – po prostu jest zbyt wcześnie, aby stwierdzić to jednoznacznie. Mimo to oczyszczacze powietrza AeraMax® Professional należy traktować jako element szerszej proaktywnej strategii higieny.

Co wiemy o koronawirusie COVID-19?

Według amerykańskiej agencji rządowej ds. prewencji i zwalczania chorób, CDC (ang. Centers for Disease Control and Prevention):

“Jest wielce prawdopodobne, że infekcja COVID-19 następuje poprzez dotykanie powierzchni skażonych obiektów, a następnie dotykanie ust, nosa lub okolic oczy, ale nie zostało potwierdzone, że jest to główna droga transmisji wirusa”

Uważa się przede wszystkim, że większość przypadków infekcji koronawirusem COVID-19 jest przenoszona z człowieka na człowieka drogą kropelkową. Oznacza to, że osoba zarażona może zarazić inną osobę w bliskim kontakcie (poniżej 2 metrów) poprzez kichanie lub kaszel. Aerozole rozpylane podczas oddychania, kaszlu lub kichania mogą być wdychane przez osoby znajdujące się w pobliżu.

Dezynfekcja powierzchni a COVID-19

Chociaż uważa się, że COVID-19 rozprzestrzenia się podczas kontaktów międzyludzkich, eksperci nie wykluczają kontaktu powierzchniowego jako potencjalnego źródła zarażenia. Jest za wcześnie, aby to stwierdzić. W rzeczywistości ostatnie badania koronawirusa COVID-19 wykazały, że może on pozostawać aktywny na różnych powierzchniach.

Naukowcy odkryli, że koronawirus w formie aktywnej może przetrwać:

  • do 24 godzin na tekturze,
  • do czterech godzin na powierzchniach miedzianych,
  • do dwóch, a nawet trzech dni na plastiku i stali nierdzewnej.

Podczas badań naukowcy odkryli również, że koronawirusa można wykryć w powietrzu do trzech godzin po emisji, co implikuje potrzebę oczyszczenia powietrza.

Podobieństwa do innych wirusów

Niektórzy naukowcy w Korei Południowej stwierdzili podobieństwa genetyczne między COVID-19 a wirusem SARS – daje to nadzieję, że oczyszczacze powietrza AeraMax® Professional mogą zostać wykorzystane w walce z rozprzestrzenianiem się COVID-19, ponieważ oczyszczacze powietrza AeraMax® Professional są w stanie usunąć wirusa SARS za pomocą czterostopniowego systemu filtracji. Jednak obecnie nie ma badań naukowych, które by to potwierdzały, więc jest to jedynie spekulacja.

Znaczenie właściwego sprzątania i dezynfekcji

Chociaż do większości przypadków infekcji COVID-19 dochodzi podczas kontaktów międzyludzkich, nie możemy przecenić znaczenia prawidłowego sprzątania i dezynfekcji pomieszczeń. A zatem, podczas gdy wiele osób prewencyjnie dezynfekuje dłonie i czyści powierzchnie, dodatkowa filtracja powietrza niewątpliwie pomaga zarządzać jakością powietrza w pomieszczeniach. Czterostopniowy system filtracji powietrza w oczyszczaczach powietrza AeraMax® Professional z filtrami True HEPA skutecznie i wydanie uzupełnia procedury bezpieczeństwa, oprócz zwykłego dbania o dezynfekcję rąk i dokładnego czyszczenia wszelkich powierzchni.

W jaki sposób AeraMax® Professional może pomóc?

Wiemy, że oczyszczacze powietrza AeraMax® Professional usuwają patogeny z powietrza, którym oddychamy, a usunięcie z powietrza zanieczyszczeń zmniejsza ryzyko infekcji.

Profesjonalne oczyszczacze powietrza AeraMax® Professional:

  • posiadają certyfikat potwierdzający skuteczność w usuwaniu wirusa grypy typu A z powietrza (H1N1) w komorze testowej, osiągając 99,9% redukcji wirusa w powietrzu w ciągu pierwszych 35 minut pracy,
  • są certyfikowane do wychwytywania 99,97% zanieczyszczeń o wielkości 0,3 mikrona,
  • mogą filtrować ponad 97,8% cząstek stałych o wielkości 0,1-0,15 mikrona, co zostało potwierdzone badaniami przez amerykańskie IBR Laboratories.
 

Co więcej, AeraMax® Professional III z technologią PureView™ mogą wykrywać zanieczyszczenia w powietrzu w pomieszczeniu, automatycznie dostosowując filtrację celem usunięcia szkodliwych cząstek z powietrza. Jest to idealne rozwiązanie w miejscach takich jak domy spokojnej starości, w których pensjonariusze mają często osłabiony układ odpornościowy i choroby układu oddechowego.

Idąć dalej…

Postęp zarażeń koronawirusem COVID-19 jest nieprzewidywalny, ale najnowsze informacje niemal codziennie wpływają na krajobraz sytuacji. Dzięki temu każde nowe informacje stanowią cenny bank wiedzy, który pomaga w walce ze skutkami światowej pandemii.

Więcej informacji o COVID-19 znajdziesz na:

https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019
https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/prepare/transmission.html

Opracowano na podstawie publicznie dostępnych informacji na dzień 11 marca 2020 r.