Certyfikowana 99,9% skuteczność w usuwaniu koronawirusa i wirusa grupy H1N1

Oczyszczacze powietrza AeraMax Pro wykazały 99,99% redukcję unoszącego się w powietrzu surogatu koronawirusa w ciągu zaledwie 60 minut od uruchomienia.

W związku ze zintensyfikowanym naciskiem na ograniczenie transmisji wirusów drogą powietrzną, wiele organów na całym świecie, w tym Amerykańskiej Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) i Amerykańskiej Stowarzyszenie Inżynierów Ogrzewnictwa, Chłodnictwa i Klimatyzacji (ASHRAE), a także naukowcy promujący ideę tzw. “zdrowego budynku” zalecają używanie przenośnych oczyszczaczy powietrza z filtracją HEPA celem ochrony przed SARS-CoV-2.

W odpowiedzi na te naciski, firma Fellowes – ekspert w dziedzinie oczyszczania powietrza – poddała swoje oczyszczacze powietrza AeraMax Pro z 4-stopniowym systemem filtracji True HEPA niezależnym testem laboratoryjnym pod kątem skuteczności w redukcji dwóch najbardziej zagrażających zdrowiu zanieczyszczeń powietrza przenoszonych w powietrz: ludzkiego koronawirusa 229E i wirusa grypy H1N1.

Certyfikowane przez Shanghai WEIPU Chemical Technology Service Company oczyszczacze powietrza AeraMax Pro wykazały skuteczność w usuwaniu stężonego aerozolu ludzkiego koronawirusa 229E w komorze testowej, osiągając 99,99% jego redukcji w powietrzu w ciągu zaledwie jednej godziny pracy. Ponieważ w obecnych uwarunkowaniach zdrowotnych nie jest możliwe i etycznie odpowiedzialne aerozolowanie powietrza koronawirusem SARS-CoV-2 do testów użyto surogatu ludzkiego koronawirusa 229E.

Ponadto udowodniono, że profesjonalne oczyszczacze powietrza AeraMax Pro usuwają 99,9% wirusa grypy H1N1 w ciągu 35 minut działania, co potwierdza certyfikat Airmid Health Group Ltd. z Dublina (Irlandia).

Darryl Burt, UK & Ireland Country Manager w Fellowes stwierdził:

“Ponieważ higiena i zdrowie uplasowane są wysoko na liście priorytetów w większości społeczeństw, wiele osób poszukiwało rozwiązań, które mogą pomóc w zmniejszeniu ryzyka rozprzestrzeniania się infekcji, tak aby społeczeństwo mogło bezpiecznie wrócić do swojego zwykłego trybu funkcjonowania niezależnie od tego, czy mowa o miejscu pracy, przestrzeni rekreacyjnej, placówce edukacyjnej czy służbie zdrowia.
Cieszę się, że wyniki tych testów dają pewność, że oczyszczacze powietrza Fellowes AeraMax Pro rzeczywiście skutecznie usuwają koronawirusa z powietrza w pomieszczeniach.”

Dr Rajiv Sahay, Dyrektor Laboratorium Diagnostyki Środowiskowej w Pure Air Control Services z siedzibą w Clearwater na Florydzie, skomentował wyniki testów następująco:

“Ostatnie wyniki testów oczyszczaczy powietrza Fellowes AeraMax Pro dostarczone przez niezależne, akredytowane laboratorium (ISO/IEC 17025) są znaczące. Nadal jestem pod wrażeniem wyników dotyczących skuteczności tej technologii w urządzeniach firmy Fellowes. Zazwyczaj jednoniciowe wirusy otoczkowe RNA (np. koronawirus zwykłego przeziębienia 229E, itp.) są używane jako surogat SARS-CoV-2 do badania antywirusowego działania konkretnego urządzenia.”

Od ponad dekady profesjonalne oczyszczacze powietrza Fellowes AeraMax Pro są wiodącym wyborem w zakresie dbania o jakość powietrza w pomieszczeniach publicznych. Fellowes dostarcza rozwiązanie, które łączy filtrację True HEPA z technologiami EnviroSmart™ i PureView™. Technologia EnviroSmart™ wykorzystuje wiele czujników do monitorowania zanieczyszczeń i zajętości pomieszczenia w sposób ciągły i dostosowuje automatycznie pracę urządzenia, aby zapewnić maksymalną ochronę. Natomiast technologia PureView™ sprawia, że to, co niewidoczne staje się widoczne dzięki aktualizowanym w czasie rzeczywistym informacjom prezentowanym na wyświetlaczu o jakości powietrza i wydajności urządzenia. Ta natychmiastowa informacja zwrotna unaocznia osobom przebywającym w pomieszczeniu aktualny stan jakości powietrza.