Czasami urządzenia elektroniczne w toalecie nie są takie wspaniałe

Fantazyjne suszarki do rąk mogą rozprzestrzeniać zarazki

Zatem wchodzisz do publicznej toalety, zadowolony z nowoczesnego wystroju. Lśniące powierzchnie. Ultra-nowoczesne wyposażenie. Wszędzie chromy. Następnie pojawia się futurystyczna suszarka do rąk, w przeciwieństwie do typowych maszyn z dyszą i przyciskiem, rodem z lat 50-tych. Nie ma przycisku. Nie ma dysz. Po prostu zatapiasz swoje ręce w pustej przestrzeni, w eleganckiej, naściennej skrzynce, gdzie mocny podmuch powietrza otacza Twoje ręce. I w tym miejscu zaczyna się problem

To dlatego, że te nowe osuszacze powietrza mogą w rzeczywistości rozpowszechniać więcej zarazków niż konwencjonalne suszarki albo papierowe ręczniki. Tak więc, mogą wyglądać imponująco, ale mogą również wyrządzić więcej szkód.
Według badań, które niedawno ogłosił periodyk “The Journal of Applied Microbiology”, osuszacze powietrza rozsiewają więcej zarazków do atmosfery, które mogą utrzymywać się przez dłuższy czas.

Metodologia badania
W kontrolowanym środowisku, naukowcy zaaplikowali wirusa o nazwie MS2 na rękach, następnie użyli papierowych ręczników, konwencjonalnego osuszacza powietrza i suszarkę do rąk. Dla celów testowych, ilość zaaplikowanego wirusa MS2 równa była ilości, którą ktoś może mieć na swoich dłoniach jeśli dotknął norowirusa i nie umył rąk prawidłowo.

Naukowcy testowali powietrze w zamkniętym pomieszczeniu, uchwytując wirusa na płytkach wypełnionych cienką powłoką z E. Coli. Wirus MS2 zabijał E. Coli tak, by zobaczyć martwe E. Coli na płytkach rozmieszczonych po całym pomieszczeniu, wszystko po to, by naukowcy mogli zobaczyć zasięg i zakres rozprzestrzeniania się zarazków. Naukowcy ustawili również płytki na różnych wysokościach, aby zaobserwować jak wysoko sięga rozsiewanie zarazków podczas testu.

Rezultat
Bezdotykowy osuszacz powietrza wytwarza 60 razy więcej wirusów niż konwencjonalna suszarka powietrza i 1300 razy więcej niż papierowe ręczniki. Bazując na wysokości transmisji wirusów, bezdotykowa sucharka do rąk wytwarza 70% zarazków rozsiewanych na typowej wysokości twarzy dziecka.

Najbardziej szokująca była odległość rozsiewania. Osuszacz powietrza rozsiewa zarazki 500 razy szybciej niż suszarka z ciepłym powietrzem, które utrzymują się w powietrzu przez pełne 15 minut.

Ale czy wirusy nie zostaną wyeliminowane, kiedy dojdziesz do etapu suszenia rąk? Eksperci twierdzą, że właściwe mycie rąk oznacza poświęcenie czasu potrzebnego na powolne, dwukrotnie zaśpiewanie piosenki “Happy Birthday” (25 do 30 sekund). Oczywiście, wiele osób tego nie robi.

Rozwiązanie
Tym niemniej jest rozwiązanie. Oczyszczacze powietrza AeraMax® Professional nie tylko eliminują nieprzyjemne zapachy w toaletach, ale także zarazki i wirusy. Zatem, niezależnie od tego, czy toaleta jest wyposażona w fantazyjne suszarki do rąk czy dobre, stare papierowe ręczniki, AeraMax® Professional może usunąć 99.97% zanieczyszczeń – włączając wirusy – z powietrza.