Hotele dla alergików z oczyszczaniem powietrza

Hotele dla alergików z oczyszczaniem powietrza

Oczyszczanie powietrza na pierwszy rzut oka wydaje się dobrem luksusowym, ale hotele na całym świecie czynią z tego kompleksową strategię w celu zapewnienia dostępności ich obiektu dla astmatyków i alergików. W rzeczywistości, menadżerowie firmy Delos (twórcy Biura Nieruchomości “The Wellness Real Estate”) uważają czyste powietrze za istotny aspekt zdrowego środowiska hotelu.

Każda firma powinna wiedzieć, biorąc pod uwagę ogłoszenie w ostatnim roku partnerstwa firmy Delos z kliniką w Mayo (The Mayo Clinic) i jej transformacji w 2015 r., o tym, że te dwie firmy (wspólnie) współpracują w laboratorium (WELL Living Lab) nad możliwościami poprawienia stanu zdrowia i dobrego samopoczucia pacjentów. Laboratorium jest w stanie symulować warunki powietrza w domach, biurach, szkołach i innych budynkach.

Hotelarstwo przyjazne dla astmatyków i alergików

Hotele są często punktami kumulacji roztoczy, alergenów i innych zanieczyszczeń, ponieważ w pokojach nocują różne osoby i są one codziennie sprzątane. Dla osób cierpiących na astmę i alergie, te czynniki mogą popsuć wakacje lub podróż służbową, powodując nagłe ataki lub powodować dokuczliwe objawy, jak ból gardła czy problemy z zatokami. Nie tylko stała obecność środków czyszczących może wywołać ataki u Gości hotelu, ale również np. obecność sierści zwierząt domowych, na którą Goście hotelu nie mają wpływu.

Duże sieci hotelowe odpowiadają na potrzeby zakwaterowania astmatyków i alergików, włączając hotele Hyatt, Hilton, Marriot, Shelton i Fairmont, zgodnie z raportami konsumenckimi (Consumer Reports). Oczyszczanie powietrza jest integralną częścią dostępności pokoi dla astmatyków i alergików, ponieważ poprawia jakość powietrza w zamkniętych pomieszczeniach i znacznie redukuje nagłe ataki. Pokoje dla hypoalergików również wymagają wzmożonych wysiłków podczas “zielonego” sprzątania, celem usunięcia pleśni lub innych wyzwalaczy ataków u Gości, jak np. użycie specjalnej pościeli, która odstrasza roztocza.

Poprawa satysfakcji Gości hotelu

Przemysł hotelarski stale rozwija się do warunków zrównoważonych praktyk. Wraz ze wzrostem alergików i astmatyków, zwiększa się zapotrzebowanie na pomieszczenia dla hypoalergików, zarówno w hotelach jaki i innych miejscach publicznych.

Poprzez kontrolowanie źródeł alergenów, dostarczając produkty przyjazne dla alergików i wykorzystując oczyszczanie powietrza, hotele mogą zapewniać zdrowsze i czystsze środowisko dla swoich Gości i sprostać rosnącym oczekiwaniom wobec obiektów hotelarskich.