Odświeżacze powietrza: przyjaciel czy wróg?

Odświeżacze powietrza: przyjaciel czy wróg?

Odświeżacze powietrza stanowią ponad miliardowy rynek w USA, zdobywając amerykańskiego ducha wygody i czyniąc nieprzyjemne zapachy łatwiejszymi do usunięcia w naszej zabieganej codziennej pracy. Występując pod różnymi postaciami jako spray’e, świece zapachowe i zapachowe wtyczki do prądu, produkty te są często wykorzystywane jako rozwiązanie na każdy nieprzyjemny zapach, zarówno w domach jak i współdzielonych przestrzeniach w budynkach. Są szybkie, łatwe w użyciu i wydają się w pierwszej kolejności opcją, która jest oczywistym wyborem dla właścicieli domów, firm sprzątających i zarządców obiektów.

Problem w tym, że odświeżacze powietrza nie są współmierne do ich nazwy. One jedynie maskują nieprzyjemne zapachy.

Problem nieprzyjemnych zapachów

Większość z nas doświadczyła nieprzyjemnego produktu ubocznego odświeżaczy powietrza w postaci nieskutecznego pokrycia, mniejszego niż pożądane, nieprzyjemnych zapachów. Kiedy odświeżacze powietrza emitują zapachy do środowiska, w rzeczywistości dodają je do ilości zanieczyszczeń w powietrzu.

Odświeżacze powietrza nie eliminują nieprzyjemnych zapachów. Nawet jeśli uda im się oswoić nieprzyjemny zapach, zarazki i zanieczyszczenia, które początkowo go wytwarzały, wciąż pozostają w powietrzu.

Co więcej, produkty te mogą spowodować problemy zdrowotne u niektórych osób. W niektórych przypadkach, wytworzone zapachy w biurach i szkołach mogą nawet powodować migreny lub ataki astmy i alergie, co zostało podkreślone przez publiczne radio w USA (National Public Radio).

Nie gromadź, usuwaj!

Jakość powietrza w zamkniętych pomieszczeniach maleje po dodaniu zanieczyszczeń do współdzielonych pomieszczeń, dlatego Rada Obrony Zasobów Naturalnych (Natural Resources Defense Council) oświadcza, że odświeżacze powietrza nie powinny być stosowane jako rozwiązanie niskiej jakość powietrza. Niektóre odświeżacze powietrza (w zależności od źródła zapachu) uwalniają do atmosfery nawet szkodliwe toksyny.

Bez odpowiedniej wentylacji, unoszące się w powietrzu zanieczyszczenia kumulują się w miarę upływu czasu, włączając te dodane przez odświeżacze powietrza. To stwarza niezdrową jakość powietrza w zamkniętych pomieszczeniach dla osób, które mogą zmniejszyć wydajność, zwiększyć absencję, a nawet przyczynić się do przewlekłych problemów zdrowotnych.

Świeże powietrze nie jest kwestią zapachu, lecz opiera się o czystość powietrza. Odświeżacze powietrza po prostu dodają dodatkowe zanieczyszczenia. Aby w pełni odświeżyć powietrze, zarządcy obiektów powinni zoptymalizować wentylację i usunąć zanieczyszczenia poprzez filtrację powietrza.

Obejrzyj video

Oczyszczacze powietrza za jednym zamachem usuwają nieprzyjemne zapachy, bakterie i wirusy. Profesjonalne oczyszczacze powietrza AeraMax® Professional eliminują 99,97% zanieczyszczeń z współdzielonych przestrzeni, w tym kurz, alergeny i zakaźne cząsteczki wirusa grypy przy jednoczesnym zmniejszeniu szkodliwych lotnych związków organicznych. Oczyszczacze powietrza AeraMax® Professional zostały zaprojektowane specjalnie do tworzenia czystszych współdzielonych przestrzeni w budynkach takich jak szkoły, urzędy i hotele.

Oczyszczacze powietrza AeraMax® Professional pomogły już szerokiej gamie obiektów eliminując odświeżacze powietrza i skargi na nieprzyjemne zapachy. Sprawdź co zyskała sieć multipleksów Alamo Drafthouse Cinema dzięki oczyszczaniu powietrza i usuwaniu nieprzyjemnych zapachów, aby stworzyć czystszą i zdrowszą atmosferę w kinach.