Zapobieganie grypie: Dlaczego tradycyjne metody nie są wystarczające?

Zapobieganie grypie: Dlaczego tradycyjne metody nie są wystarczające?

Choć eksperci zawsze opowiadają się przeciw grypie, w sensie prewencji , w szczególności wobec dzieci i seniorów, w latach 2014-2015 szczepionka była skuteczna jedynie w 19%, wg. Amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (The U.S. Centers for Disease Control and Prevention).

I chociaż szczepionka miała jedną z najniższych skuteczności w ostatniej dekadzie, statystyki pokazują, że samo szczepienie nie może łagodzić szkodliwych skutków grypy sezonowej. Szczepionka przeciw grypie jest konieczna, ale nie jest wystarczająca. Czyszczenie powierzchni i mycie rąk są również niewystarczające, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się grypy, ponieważ główną drogą, przez którą grypa przenosi się z człowieka na człowieka jest powietrze.

Aby naprawdę zmniejszyć obciążenia spowodowane przez sezonową grypę, niezbędne jest oczyszczanie powietrza w zamkniętych pomieszczeniach.

Jeśli bierzesz dzień chorobowy, jest już za późno

Ludzie z grypą często pozostają w domu (nie idąc do szkoły lub pracy), aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa, ale niestety osoba zakażona jest zaraźliwa, zanim objawy są w pełni widoczne. Jedno kichnięcie czy kaszel może wysłać tysiące zakaźnych cząsteczek w powietrzu. Większość z tych małych cząstek pozostaje w powietrzu przez wiele godzin i przemieszcza się na długich dystansach.

W rzeczywistości, niektóre z tych cząsteczek mogą nawet przemieszczać się za pośrednictwem systemu wentylacji i klimatyzacji w budynku, zgodnie z oficjalnym oświadczeniem wydanym przez ASHRAE (the American Society of Heating, Refrigerating and Air-Conditioning Engineers).

Oznacza to, że zakażona osoba mogłaby być już dawno poza pomieszczeniem podczas, gdy inna osoba przenosi wirusa grypy. Aby temu zapobiec, zarządcy obiektu, muszą usunąć zakaźne cząsteczki ze współdzielonych przestrzeni.

Walcząc przeciwko grypie

Coraz więcej osób łapie grypę, gdyż obecne w powietrzu cząsteczki zakaźne szybko mnożą się, zwłaszcza w miejscach publicznych, takich jak szkoły i biura. Ponieważ cząsteczki te rozprzestrzeniają się poprzez wdychanie wirusa, nie ma znaczenia ile osób w pomieszczeniu umyje ręce lub zdezynfekuje powierzchnie.

W tym miejscu profesjonalne oczyszczacze powietrza wchodzą do gry. Oczyszczacze powietrza AeraMax® Professional skutecznie eliminują 99,97% zakaźnych cząsteczek grypy z współdzielonego powietrza w ciągu zaledwie 35 minut.

W specjalnym raporcie AeraMax® Professional rzuca światło na grypę i wyjaśnia, w jaki sposób dedykowane rozwiązania tworzą zdrowsze i czystsze powietrze w obiektach.