Zostałeś uziemiony przez SMOG!

Kiedy dochodzi do zanieczyszczenia powietrza pojawia się SMOG – zwłaszcza w miejscowościach gęsto zaludnionych takich jak Pekin. W czwartym kwartale 2016 r. jakość powietrza w tym chińskim mieście była tak słaba, że podjęto decyzję o czasowym uziemieniu lotów. Powód: piloci nie byli w stanie dostrzec pasa startowego podczas lądowania, nawet z wysokości kilku metrów.

SMOG. Problem współczesnego świata.

źródło: Kevin Frayer | Getty Images

źródło: Kevin Frayer | Getty Images

Przyczyny SMOGu

Pojawienie się „ciężkiego” smogu spowodowane było jednoczesnym wystąpieniem wielu czynników. Głównie spalin aut, spadku temperatury (a przez to zwiększone wykorzystanie pieców i kominków na drewno), wzrost wilgotności powietrza oraz zanieczyszczenia wytwarzane przez znajdujące się w tym obszarze fabryki i ciepłownie wykorzystujące węgiel.

Co gorsze, Pekin nie był wyjątkiem. Na wszystkich lotniskach prowincji Syczuan, z powodu uziemienia lotów przez smog, utknęło w tym czasie ponad 20 000 osób.

Rozwiązanie problemu

Aby ograniczyć tego rodzaju przypadki, władze Pekin eksperymentalnie powołały jednostki policyjne. Ich zadaniem jest ściganie przestępców zanieczyszczających środowisko. Te nowe siły policyjne będą wykrywały przypadki spalania śmieci, materiałów organicznych takich jaki drewno czy mech, a nawet grillowanie na otwartym powietrzu podczas alarmu smogowego. Ponadto lokalne samorządy zobowiązały się do wygaszania elektrowni opalanych węglem i zmniejszenie zużycie węgla o 30 procent. Urzędnicy chcą również usunąć z dróg stare samochody oraz poprawić jakość niektórych dróg, które generują masy kurzu podczas użytkowania.

Problem jednak nie zniknie tak szybko. W tym regionie, regulacje prawne są otwarcie naruszane przez firmy z branży produkcyjnej. Kontynuują one produkcję pomimo tego, że stany alarmowego zanieczyszczenia powietrza są kilkukrotnie przekraczane. Nie wiadomo, czy nowe jednostki policyjne będą również egzekwować przepisy przemysłowe dotyczące zanieczyszczeń środowiska.

Wszystko to ma miejsce, pomimo wzrastającego zaniepokojenia poziomem zanieczyszczeń przez chińskich pracowników i zwiększonej sprzedaży masek antysmogowych i urządzeń oczyszczających powietrze w okresie smogowym.

A day in the life of Beijing’s apocalyptic SMOG

źródło: A day in the life of Beijing’s apocalyptic … (The Washington Post)

AeraMax Pro walczy z zanieczyszczonym powietrzem

Aby przeciwdziałać problemowi zanieczyszczeń powietrza, AeraMax Professional podwoił wysiłki mające na celu dostarczenie chińskim firmom profesjonalnych oczyszczaczy powietrza, w celu ogólnej poprawy jakości powietrza wewnątrz pomieszczeń. Oczyszczacze powietrza AeraMax Professional usuwają 99.97% zanieczyszczeń w zamkniętych pomieszczeniach, czyniąc je idealnym sposobem na zwalczanie “złego” powietrza.