Ekstremalne rozwiązanie problemu SMOGu w Kornwalii

SMOG — identyfikacja problemu:

W niektórych państwach rządy znane są unikania uporczywego problemu SMOGu i niskiej jakości powietrza. Jednak niedawna decyzja władz Wielkiej Brytanii może znacząco zmienić ten stan. Sprawdź jak na SMOG reagują władze w Kornwalii.

Wydaje się, że rząd brytyjski zwrócił uwagę na znaczną ilość “punktów zapalnych” dotyczących zanieczyszczeń powietrza na idyllicznym Półwyspie Kornwalijskim. A to z powodu dużej koncentracji spalin wytwarzanych przez pojazdy na głównych drogach w bliskim sąsiedztwie miast i wsi.

Radykalne rozwiązanie problemu ze SMOGiem.

Okazuje się, że rząd brytyjski zamiast wprowadzić ostrzejsze restrykcje dotyczące emisji spalin, nałożenia większych podatków na przewoźników transportowych czy budowę wiaduktów i obwodnic miast, zamierza relokować mieszkańców z rejonów narażonych na największe zanieczyszczenie powietrza. Zgadza się – zamiast rozwiązać problem, rząd rozważa przeniesienie osób dotkniętych problemem.

Najbardziej zanieczyszczone powietrze w miastach KornwaliiWładze Kornwalii twierdzą, że relokacja rodzin jest tańszą alternatywą budowy estakad i obwodnic miast oraz rozwijają ideę wyludniania z obszarów największego zanieczyszczenia powietrza w takich miastach jak Camborne, Pool, Redruth, Bodmin, Tideford, Gunnislake, St Austell, Truro oraz Camelford. Inną opcją jest usunięcie osób z domów w pobliżu dróg, wywłaszczenie nieruchomości i poszerzenie dróg w celu zmniejszenia natężenia ruchu pojazdów.

W rzeczywistości brytyjski rząd nie zajmuje się istotą problemu SMOGu i innych zanieczyszczeń powietrza; zamiast tego marginalizuje problem maskując go planem, który nie eliminuje zanieczyszczeń powietrza. Krytycy projektu zaproponowali nałożenie dodatkowych podatków na pojazdy z wysokoprężnymi silnikami, co doprowadziłoby do migracji kierowców takich pojazdów w kierunki mniej szkodliwych dla środowiska rozwiązań oraz wprowadzenie strefa ograniczonego ruchu. Mimo to władze Kornwalii rozważają “przeniesienia ludności” jako “najlepszą opcję”.

Profesjonalne oczyszczacze powietrza AeraMax Professional są jednym ze sposobów walki ze SMOGiem.

Społeczeństwo w Wielkiej Brytanii, podobnie jak w innych krajach, unika istoty problemu związanego z jakością powietrza wewnątrz pomieszczeń, wybierając maskowanie nieprzyjemnych zapachów przez odświeżacze powietrza lub po prostu zwiększając wydolność systemów wentylacji HVAC. Zamiast tego, należy oczyszczać powietrze wewnątrz pomieszczeń, co jest jedynym skutecznym sposobem na podniesienie jego jakości. Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest instalacja profesjonalnych oczyszczaczy powietrza AeraMax® Professional we współdzielonych pomieszczeniach. Linia profesjonalnych oczyszczaczy powietrza AeraMax® Professional pozwala na usunięcie 99,97% zanieczyszczeń powietrza wewnątrz pomieszczeń, takich jak zarazki, bakterie i wirusy oraz lotne związki organiczne. To idealne rozwiązanie problemu zanieczyszczonego powietrza.