Naukowcy potwierdzają: transmisja COVID-19 w powietrzu stanowi realne zagrożenie

Najnowsze doniesienia na temat zagrożenia COVID-19

Do tej pory pojawiały się sprzeczne informacje związane z ryzykiem transmisji COVID-19 w powietrzu. Grupa 239 naukowców z 32 krajów opublikowała otwarty list do globalnej społeczności medyków, w którym zostały przedstawione niezaprzeczalne dowody.

W swym liście wysoko wykwalifikowana grupa naukowców stwierdza:

  • liczne badania wykazały ponad wszelką wątpliwość, że wirusy są uwalniane podczas oddychania, mówienia i kaszlu w mikrokropelkach na tyle małych, aby unosiły się w powietrzu,
  • skażone mikrokropelki stwarzają ryzyko infekcji w odległości większej niż (1 do 2 metrów) od zarażonego człowieka,
  • zaleca się stosowanie środków ochrony osobistej w celach zapobiegawczych przed infekcją drogą powietrzną.

Przeczytaj całą treść listu otwartego: Czas zająć się transmisją COVID-19 w powietrzu

Co wiemy o COVID-19?

Jak wspomniano powyżej, wysoko wykwalifikowana grupa 239 naukowców podkreśla w swoim liście otwartym, iż wiele badań:

“wykazało ponad wszelką wątpliwość, że wirusy są uwalniane podczas oddychania, mówienia i kaszlu w mikrokropelkach na tyle małych, aby mogły unosić się w powietrzu”

Czyszczenie powierzchni a COVID-19

Chociaż uważa się, że COVID-19 rozprzestrzenia się podczas kontaktów międzyludzkich, naukowcy nie wykluczają kontaktu powierzchniowego jako potencjalnego źródła zarażenia. W pierwszych tygodniach pandemii nie można było zweryfikować tej hipotezy naukowo.

W rzeczywistości ostatnie badania koronawirusa COVID-19 wykazały, że może on pozostawać aktywny na różnych powierzchniach. Naukowcy odkryli, że aktywne koronawirus może przetrwać:

  • do 24 godzin na tekturze,
  • do czterech godzin na powierzchniach miedzianych,
  • do dwóch, lub nawet trzech dni na plastiku i stali nierdzewnej.

Podczas badań naukowcy odkryli również, że koronawirus może unosić się w powietrzu do trzech godzin po emisji, co implikuje potrzebę oczyszczenia powietrza w pomieszczeniach.

Znaczenie dokładnego sprzątania

Chociaż większość przypadków COVID-19 wywodzi się z kontaktów międzyludzkich, nie możemy przecenić znaczenia prawidłowego sprzątania pomieszczeń.

A zatem, podczas gdy wiele osób prewencyjnie dezynfekuje dłonie i czyści powierzchnie, dodatkowa filtracja powietrza niewątpliwie pomaga zarządzać jakością powietrza w pomieszczeniach. Czterostopniowy system filtracji powietrza w oczyszczaczach powietrza AeraMax® Professional z filtrami True HEPA skutecznie i wydanie uzupełnia procedury bezpieczeństwa, oprócz zwykłego dbania o dezynfekcję rąk i dokładnego czyszczenia wszelkich powierzchni.

W jaki sposób AeraMax® Professional może pomóc?

Wiemy, że oczyszczacze powietrza AeraMax® Professional usuwają patogeny z powietrza, którym oddychamy, a usunięcie z powietrza zanieczyszczeń zmniejsza ryzyko infekcji.

Profesjonalne oczyszczacze powietrza AeraMax® Professional:

  • posiadają certyfikat potwierdzający skuteczność w usuwaniu wirusa grypy typu A z powietrza (H1N1) w komorze testowej, osiągając 99,9% redukcji wirusa w powietrzu w ciągu pierwszych 35 minut pracy,
  • są certyfikowane do wychwytywania 99,97% zanieczyszczeń o wielkości 0,3 mikrona,
  • mogą filtrować ponad 97,8% cząstek stałych o wielkości 0,1-0,15 mikrona, co zostało potwierdzone badaniami przez amerykańskie IBR Laboratories.

Co więcej, AeraMax® Professional III z technologią PureView™ mogą wykrywać zanieczyszczenia w powietrzu w pomieszczeniu, automatycznie dostosowując filtrację celem usunięcia szkodliwych cząstek z powietrza. Jest to idealne rozwiązanie w miejscach takich jak domy spokojnej starości, w których pensjonariusze mają często osłabiony układ odpornościowy i choroby układu oddechowego.