Spraw, aby Twoi pracownicy byli zdrowsi i szczęśliwsi dzięki lepszej jakości powietrza

Zdrowsi pracownicy są szczęśliwszymi pracownikami – to ma sens! Jednak wielu właścicieli firm uważa, że opracowanie programu odnowy biologicznej dla pracowników lub zachęcanie do rzucenia palenia jest drogą do uszczęśliwienia pracowników. Nie tak szybko!

Jakość powietrza w pomieszczeniach (IAQ) wpływa na wydajność pracowników

Według ostatnich badań zleconych przez Stowarzyszenie Inżynierów Budownictwa w Wielkiej Brytanii prawie 70 procent ankietowanych pracowników biurowych stwierdziło, że niska jakość powietrza w miejscu pracy spowodowała negatywne odczucia, a co gorsza obniżyła wydajność.

“Skutki zdrowotne złej jakości powietrza na zewnątrz są dobrze udokumentowane i związane z infekcjami dróg oddechowych, rakiem płuc i przewlekłą obturacyjną chorobą płuc” – stwierdza Steven Loughney z Siemens Building Technologies. “Wewnątrz pomieszczeń znajdują się te same zanieczyszczenia zmieszane z pyłem, włóknami dywanów, zarodnikami grzybów, środkami czyszczącymi, pozostałościami po fotokopiach lub materiałami budowlanymi, które tworzą niezdrowy koktajl zanieczyszczeń, przenikających do organizmu człowieka w miejscu pracy”.

Czy to Syndrom Chorego Budynku?

Przestrzenie wewnątrz budynków, w których krąży niskiej jakości powietrze, często tworzą objawy Syndromu Chorego Budynku – powolne zachorowania, częste bóle głowy, obniżona odporność na wirusy i bakterie, przeziębienia, trudności z koncentracją i zwiększona absencja – wśród pracowników.

EPA szacuje, że Syndrom Chorego Budynku odpowiada za 60 miliardów dolarów utraconego przychodu rocznie. Co więcej, szacuje się, że 220 miliardów dolarów tracone jest przez wydajność pracowników z powodu absencji i chorób pracowników. W rzeczywistości średni koszt jednego dnia chorobowego pracownika wynosi 2650 USD.

Jak możesz to rozwiązać ten problem?

W wielu przypadkach winna jest zła konstrukcja budynku i nieodpowiednie systemy wentylacji. Istnieje sposób na szybką poprawę jakości powietrza wewnątrz pomieszczeń, dzięki czemu pracownicy będą zarówno szczęśliwsi, jak i zdrowsi: instalacja oczyszczaczy powietrza AeraMax® Professional.

Te profesjonalne systemy oczyszczania powietrza skutecznie i wydajnie usuwają do 99,97 procent zanieczyszczeń z powietrza, takich jak wirusy, nieprzyjemne zapachy, lotne związki organiczne i bakterie z zamkniętych przestrzeni, stosując szpitalną filtrację True HEPA.

Czterostopniowy system filtracji w oczyszczaczach powietrza AeraMax® Professional automatycznie wykrywa potrzebę oczyszczenia powietrza, stale monitorując jego jakość, aby odświeżyć powietrze i poprawić ogólny stan zdrowia pracowników. To z kolei może przezwyciężyć skutki Syndromu Chorego Budynku i odwrócić negatywne odczucia pracowników. Więc w tym przypadku zdrowsze oznacza szczęśliwsze!zapachy, lotne związki organiczne i bakterie z zamkniętych przestrzeni, stosując szpitalną filtrację True HEPA.